
CV onderhoud Utrecht
CV-ketel onderhoud in Utrecht
Een jaarbeurt waarbij de brander en de wisselaar schoon gaan, de verbranding wordt gemeten, de waterzijde wordt nagelopen en de rookgasafvoer wordt beoordeeld. Wij zitten zelf in Utrecht, dus tussen uw melding en het eerste bezoek zit geen reistijd.
- 148.127 woningen in Utrecht, gemeente Utrecht
- Onderhoudsbeurt, losse afspraak vanaf €95 per beurt, inclusief voorrijkosten, exclusief btw
- Voor een toestel dat vrij bereikbaar hangt is drie kwartier tot een uur genoeg. Moet er een kastwand los of staat de ketel op een krap zolderhok in een opgedeeld Utrechts pand, dan loopt het richting anderhalf uur. Reken in de binnenstad en in Wittevrouwen op extra tijd voor aanrijden en parkeren. Vanaf half september zit de agenda vol; tussen maart en juni kunt u vaak binnen een week terecht.
Bouwperiodes, parkeren en de procedure bij gemeente Utrecht staan op cv onderhoud Utrecht, de techniek achter cv-ketel onderhoud op de dienstpagina.
CV-ketel onderhoud in Utrecht
Wat deze combinatie van klus en plaats praktisch betekent.
- 148.127 woningen in Utrecht
- 40,6 procent koop in Utrecht
- Wij zitten zelf in Utrecht, dus tussen uw melding en het eerste bezoek zit geen reistijd.
Wat het bij u wordt, hangt af van het toestel en van wat de meting in Utrecht laat zien.
Utrecht
Wat cv-ketel onderhoud in Utrecht anders maakt
In de stad begint de beurt met de vraag of er wel iets te onderhouden valt.
Van de 148.127 Utrechtse woningen krijgt 40,8 procent warmte uit het net en is 36,8 procent aardgasvrij. Hangt er wel een toestel, dan zit het meestal krap: in een keukenkast of op een bergzolder in een opgedeeld pand, want maar 36,2 procent van de voorraad is eengezins. Wij kijken daarom eerst naar afvoer en luchttoevoer en pas daarna naar de brander. Een losse beurt is 95 euro exclusief btw, voorrijkosten inbegrepen.

Werken in Utrecht
Waar cv-ketel onderhoud in Utrecht op stukloopt
Van de 148.127 woningen in de stad is 86,7 procent gebouwd voor 2000. Dat zie je terug in leidingwerk dat is aangelegd toen radiatoren nog op 80 graden draaiden, met grote diameters en oude koppelingen. Het gemiddelde gasverbruik ligt op 468 kubieke meter per woning per jaar, het laagste van het hele werkgebied. Dat komt niet door dikke isolatie. Het komt doordat 36,8 procent van de voorraad al van het aardgas af is. Slechts 36,2 procent van de Utrechtse woningen is eengezins. Twee op de drie adressen zitten dus gestapeld, vaak in een pand dat ooit een huis voor een gezin was. De ketel hangt dan in een keukenkast, boven een wasmachine of op een bergzolder van anderhalve meter hoog. Met 40,6 procent koop en 32,3 procent corporatiebezit is de vraag wie over dak en gevel gaat zelden meteen te beantwoorden. Schacht en uitmonding zijn zaak van de VvE of de verhuurder.
Het struikelblok in Utrecht
Eerste handeling is kijken waar de rookgasafvoer heen gaat. In opgedeelde panden delen twee of drie toestellen soms een schacht, en met 63,8 procent gestapelde woningen is dat geen zeldzaamheid. Daarna de waterdruk. Koud hoort die tussen 1,5 en 2,0 bar te staan. Zakt hij binnen een week terug, dan lekt er iets of heeft het expansievat zijn voordruk verloren. Pas daarna komt de brander aan de beurt.
Rijden en materiaal in Utrecht
Onze werkplaats staat in Utrecht zelf. Onderdelen halen wij daardoor tussendoor op in plaats van een dag vooruit te bestellen, en een pakking die niet in de bus lag kost hier een half uur in plaats van een halve dag.
Kerncijfers
Vier cijfers die de prijs van cv-ketel onderhoud in Utrecht sturen
- 148.127 woningen
- Daarvan is 36,2 procent eengezins en 63,8 procent meergezins. Bij cv-ketel onderhoud bepaalt dat waar het toestel hangt: in een bijkeuken of op zolder van een rijtjeshuis in Utrecht, of in een keukenkast van een appartement aan een gedeeld kanaal.
- 40,6 procent koop
- De rest is huur, waarvan 32,3 procent van een corporatie. Huurt u, dan loopt cv-ketel onderhoud in Utrecht via de verhuurder en hoeft u zelf niets te regelen. Wij komen bij de koopwoningen, bij VvE's en bij particuliere verhuur.
- 86,7 procent van voor 2000
- Zo oud is de voorraad in Utrecht. Bij cv-ketel onderhoud betekent dat oudere leidingen, krappere diameters en zelden een tekening die klopt. Dat risico staat vooraf op uw offerte voor Utrecht, exclusief btw.
- €435.500 gemiddelde WOZ
- De gemiddelde woningwaarde in Utrecht. Dat getal zegt vooral iets over de maat van de woning, en daarmee over het vermogen dat een toestel in Utrecht moet kunnen leveren.
Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten (85984NED), samengesteld over de wijken van Utrecht.
Twee stappen uit ons plan in Utrecht
- Uitlezen voordat er iets los gaat. Het toestel wordt uitgelezen op foutcodes, branduren en het aantal starts. Daarnaast leggen we de koude waterdruk vast, de ingestelde aanvoertemperatuur en of warmwatervoorrang aanstaat. Een ketel die de hele avond in korte startjes bezig is, vertelt zelden iets over zichzelf en bijna altijd iets over de verdeling van het water door de woning.
- Brander, wisselaar en sifon reinigen. De brander gaat eruit en wordt gereinigd, de lamellen van de wisselaar lopen we na op roet. De sifon wordt geleegd en doorgespoeld, want een sifon die dichtzit houdt condenswater vast en geeft weken later een storing die op een kapotte ketel lijkt. Zit de wisselaar zo vol dat droog reinigen niet meer voldoet, dan hoort u eerst wat nat reinigen kost voordat wij verdergaan.
De vijf stappen compleet en de punten waar wij op controleren staan op de pagina over cv-ketel onderhoud.
Vanafprijzen
Wat cv-ketel onderhoud in Utrecht ongeveer kost
Vanafprijzen exclusief btw. Wat wij in Utrecht aantreffen bepaalt de rest.
| Type werk | Wat erbij hoort | Vanaf |
|---|---|---|
| Onderhoudsbeurt, losse afspraakper beurt, inclusief voorrijkosten | Exclusief btw. Reinigen, verbrandingsmeting, controle van de waterzijde en de meetwaarden op papier. | €95 |
| Abonnement Basisper jaar | Exclusief btw. Elk jaar een beurt, geen voorrijkosten en voorrang bij storingen. Arbeidsloon en materialen bij een storing rekenen we apart af. | €89 |
| Abonnement Compleetper jaar | Exclusief btw. Alles uit Basis plus het arbeidsloon bij een storing, u betaalt dan alleen de gebruikte materialen. | €174 |
| Abonnement All-inper jaar | Exclusief btw. Alles uit Compleet plus materialen tot 300 euro per kalenderjaar, voor toestellen tot en met vijftien jaar oud. | €219 |
| Expansievat vervangen tijdens de beurtvanaf, per stuk | Exclusief btw, inclusief het vat en de montage, met aftappen en weer op druk brengen erbij. | €199 |
Uw eigen prijs voor cv-ketel onderhoud in Utrecht volgt uit wat wij aantreffen en staat daarna vast.
Veelgestelde vragen
Wat bewoners in Utrecht ons vragen
Wat kost onderhoud aan een cv-ketel in Utrecht?
Een losse beurt kost 95 euro exclusief btw, inclusief voorrijkosten en zonder dat u aan een contract vastzit. Daarvoor reinigen wij het toestel, meten wij de verbranding en lopen wij de waterzijde na. Liever een vast bedrag per jaar, dan zijn er drie abonnementen: Basis 89 euro, Compleet 174 euro en All-in 219 euro per jaar, alles exclusief btw. Blijkt het expansievat op, dan is vervangen vanaf 199 euro exclusief btw, inclusief vat en montage.
Is een jaarlijkse beurt wettelijk verplicht?
Voor een particuliere eigenaar niet. Er is geen wet die u dwingt de ketel jaarlijks te laten nakijken. De druk komt uit een andere hoek: fabrikanten koppelen hun garantietermijn vaak aan aantoonbaar onderhoud en een verzekeraar kan er bij schade om vragen. Verhuurt u de woning, of hangt het toestel aan een collectieve installatie van een Utrechtse VvE, dan staat het meestal wel in een contract of in het huishoudelijk reglement.
Meer in Utrecht
Andere klussen die wij in Utrecht doen
CV-storing en reparatie in Utrecht
Een storingsadres in de stad kost meer tijd dan het werk zelf. Twee op de drie Utrechtse woningen zijn gestapeld, dus het is een...
Bekijk deze klusCV-ketel vervangen in Utrecht
Vervangen in de stad is vooral een logistieke vraag. Van de 148.127 woningen is 86,7 procent van voor 2000 en tweederde is gestapeld, dus...
Bekijk deze klusWaterzijdig inregelen in Utrecht
Utrecht verstookt gemiddeld 468 kubieke meter gas per woning, het laagste getal van de zestien plaatsen, deels omdat 40,8 procent warmte uit het net...
Bekijk deze klusRadiator vervangen in Utrecht
In de oude Utrechtse panden hangen nog volop gietijzeren radiatoren onder hoge vensters, en die zijn zwaarder dan ze eruitzien. Met 86,7 procent van...
Bekijk deze klusCV-ketel onderhoud in Utrecht op de planning?
Stuur foto's van de situatie en de maten. Binnen één werkdag ligt er een prijs voor je adres in Utrecht, exclusief btw, met erbij wat er wel en niet in zit.